SON DAKİKA

ANLIK GUNDEM

En az 3 ay COVID-19 belirtileri görüldü

En az 3 ay COVID-19 belirtileri görüldü
Bu haber 13 Eylül 2022 - 17:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

DSÖ Avrupa Bölgesi’nde, COVID-19 salgınının ilk iki senesinde 17 milyondan çok bireyin minimum3 ay süresince virüsle mücadele ettiği duyuruldu.
Dünya Sıhhat Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörlüğünün ABD’deki Washington Üniversitesi Tıp Fakültesine bağlı Sıhhat Ölçüm ve Dşayetlendirme Enstitüsü (IHME) ile yaptığı incelemede, salgının ilk iki senesine dair bilgiler paylaşıldı.

Araştırmalara göre, 2020-2021’de DSÖ’nün Avrupa Bölgesi’ne bağlı 53 ülkedeki minimum17 milyon şahısde minimum3 ay süresince COVID-19 bulguları görüldü.

DSÖ’ye göre, 3 ay ve daha sık COVID-19 bulguları gösterenler, “uzun COVID-19 geçirmiş” olarak tariflanıyor.

Bu vakit aralığında “uzun COVID-19” olayları bölümde %307 artış gösterirken bayanların “uzun COVID-19″a yakalanma tehlikesinin erkeklere miktarla 2 kat çok bulunduğu izlenimlendi.

Araştırmada ifadelerine yer verdiği DSÖ Avrupa Direktörü Dr. Hans Kluge, uzun COVID-19’un amaçlari ve tesirsine dair hala çoğu şeyin öğrenilemediğinin üstünde durarak, “Bölgemizde milyonlarca şahıs, ilk COVID-19 enfeksiyonuna yakalandıktan aylar sonra hala zayıflatıcı bulgular geçiriyor. Sessizlik içerisinde şunları yadıma devam edemezler. Hügruptler sıhhat kuruluşlarıyla çözüm bulmak amacıyla beraber çalışmalı.” dedi.

Dünyada 145 milyon şahısde uzun COVID-19 semptomları var

IHME Direktörü Dr. Christopher Murray ise incelemeleri neticesi salgının ilk iki senesinde dünya çapında 145 milyon bireyin uzun COVID-19 sendromlarınden üçünü yaşadığı verisini verdi.

Milyonlarca bireyin, COVID-19’un kalıcı tesirsi sebebiyle hala bu bulgularle hayatayı sürdürdüğünü altını çizen Murray, bu bireylerin sıhhat ve günlük hayatlarının ciddi tesirlendiğinin altını çizdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
mujeres que se vienen cuando hacen el amorfucked in front of everyonecelebrity wardrobe malfunction uncensored