SON DAKİKA

ANLIK GUNDEM

Göz kapağı estetiği başarıyla gerçekleştiriliyor

Göz kapağı estetiği başarıyla gerçekleştiriliyor
Bu haber 25 Ağustos 2022 - 21:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Van’da, Urartu Göz eksperlerinden Operatör Dr.
Van’da, Urartu Göz eksperlerinden Operatör Dr. Özgür Bülent Timuçin, göz kapaklarında meydana çıkan sarkma ve torbalanma problemi oluşturulan ‘blefaroplasti’ ameliyatıyla yüz ifadesinin daha canlı ve genç bir manzara kazandığını mevzuştu.

Urartu Göz Hastalıkları Eksperi Operatör Dr. Özgür Bülent Timuçin, göz kapaklarının yüz ifadesinde mühim rol oynadığını söyleyerek, göz kapağı estetiği ile insanların yüz ifadesinin daha canlı ve daha genç bir manzara kazandığını mevzuştu. Göz kapaklarında vakit amacıylade kırışıklık, torbalanma, sarkma ve şişlik gibi farklılıkların bireylerin yüz ifadesinin üzgün, yorgun ve olmasından ihtiyar görünmesine yol açtığını söyleyen Dr. Timuçin, “Kalıtsal etkenler, yaş, güneş ışını ve yer çekiminin tesiri gibi bölgesel etkenler ile vakit amacıylade göz kapağı cildi esnekiyetinde azalma olur. Daha derin yerleşimli olan ve normalde göz kapaklarına dyetişkin ve canlı bir manzara katan yağ yastıkçıkları da öne doğru fıtıklaşmaya başlar. Bu amaçlarle göz kapaklarında sarkma ve torbalanmalar meydana gelir. Bazı hastalarda üst göz kapağındaki çoklık görmeyi zorlaştıracak ebatlara varabilir” dedi.

Ameliyat ardından yüz ifadesinin daha canlı ve genç bir manzara kazandığına ilgi çeken Timuçin, “Blefaroplasti diye tanımladığımız ameliyat, lokal anesçabuki altında uygulanmaktadır. Göz kapağı derisindeki çoklık menfaatilır, kas tabakasında çoklık varsa alınır, yağ torbalarının fıtıklaşan kısımları alınır. Bu ameliyatla yüz ifadesi daha canlı ve genç bir manzara kazanır. Ameliyat sırasında ya da ardından kanama komplikasyonundan uzak durmak amacıyla minimum10 gün evveln kanın pıhtılaşmasını azaltan aspirin gibi ilaçların tüketiminden uzak durmak lazım olur” şeklinde mevzuştu.

Ameliyat ardından hastalar amacıyla tavsiyelerde tespit edilen Timuçin, “Göz kapağı ameliyatları ardından göz kapaklarında ödem ve morluk oluşabilir. Soğuk program ve yüksek yastıkta yatma tavsite edilir. Ameliyat ardından ciddi ağrı beklenmemektedir. Dikişler 57 gün amacıylade tamamıyla kağıthane escort alınır. Ameliyat izleri üst göz kapağında kapak katlanma bölgesinde kaldığı amacıyla ve izler vakit amacıylade azaldığı amacıyla görsel yönden rahatsızlık yapması beklenmemektedir. Alt göz kapak sarkmalarında kapağın iç evresinden oluşturulan prosedürlerde kapak dış evresinde iz olmamaktadır” şeklinde mevzuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
mujeres que se vienen cuando hacen el amorfucked in front of everyonecelebrity wardrobe malfunction uncensored