SON DAKİKA

ANLIK GUNDEM

Hong Kong’da ilk maymun çiçeği

Hong Kong’da ilk maymun çiçeği
Bu haber 07 Eylül 2022 - 17:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesinde ilk maymun çiçeği vakasının, yurt dışından gelen karantinadaki bir yolcuda tespit edildiği belirtildi.

Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi Sıhhat Koruma Merkezi Bulaşıcı Hastalıklar Bölümü Başkanı Chuang Shuk Kwan, virüs saptanan yolcunun dün Filipinler’den Hong Kong’a yaklaştığını, otel karantinasındayken rahatsızlandığını duyurdu. Chuang, hastanın Queen Mary Hasadetsi’nde gözetim altında tutulduğunu bildirdi.

Hastalık Koruma Merkezi Müfettişi Edwin Tsui de hastalığın yasenemasının fazla zamanli ilişki lüzumtirdiğine değinerek, hasta varışta korona edbirleri gereği karantinada tutulduğu amacıyla hastalığın şehirde yasenema olaslığı bulunmadığını duyurdu.

Bulaşıcı hastalık alarm seviyesi yükseltildi
Kısa vakit evvelce Kanada ve ABD’de teşhis edilen hastanın, dün gece boğaz ağrısı ve yutkunma istanbul escort sorunu bulunduğu, ardından bedeninde kızarıklıkların belirdiği bilgi kapasitesi aktarıldı. Kentte hasta ile yakın ilişkide teşhis edilen kimse olmadığı açıklandı.

Kentte ilk defa görülen olay ardından bulaşıcı hastalık alarm seviyesi yükseltilirken sıhhat ytesir sahibi şahısleri, Çin ana karasındaki ytesir sahibi şahısleri ve Dünya Sıhhat Örgütü’nü (DSÖ) mevzu ile alakalı bilgilendirecek.

Maymun çiçeği
Endemik bir virüsün yol açtığı seyrek hastalıklardan maymun çiçeği, Kongo ve Batı Afrika türü olmak suretiyle 2’ye ayrılıyor. Çoğunlukla hayvandan insana ve seyrek insandan insana yakın ilişkila bulaşan virüs, bedende yüksek ateş ve kaşıntılı kabarcıklara yol açabiliyor.

15 şahıs virüsten öldü

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi bilgilerine göre, 2 Eylül itibarıyla dünya çapında 53 bin 27 maymun çiçeği olayı ölçülürken virüs sebebiyle 15 şahıs yaşamını yitirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
mujeres que se vienen cuando hacen el amorfucked in front of everyonecelebrity wardrobe malfunction uncensored