SON DAKİKA

ANLIK GUNDEM

Tırnak testi ile kanseri önceden teşhis edin!

Tırnak testi ile kanseri önceden teşhis edin!
Bu haber 12 Eylül 2022 - 18:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kanser ne makalek ki bundan sonra bugünküün en çok karşılaşılan hastalıkları arasında bulunmaktadır. En risk taşıyan hastalıklardan bir tanesi olan kanserde son devrelerde ciddi bir artış meydana geliyor. Fakat birtakım noktalarla kanseri daha eskiden teşhis etmek olası. Akciğer kanserini tırnaklardan test etmeniz olasıdür. İşte merak edilenler..

En sık görülen kanser çeşitlerinin başında akciğeri bulunmaktadır. Kansere bağlı ölümler arasında teşhis edilen akciğer kanseri, sigara kullanmak gibi zararlı yaşan bağımlılıkları kanserin tehlikesini artırdığı biliniyor. Kanserin bulguları arasında parmak çomaklanması bulunmaktadır.

Eksperler gerçekleştirdikleri açıklamasında tırnak testi ile parmak çomaklamasını belirleneceğinizi sendromyor.

PARMAK TESTİ NASIL YAPILIR?
Parmak testi, bir bireyin tırnak etleri arasında elmas biçiminde bir boşluk olup olmadığını denetim etmek amacıyla tırnaklarını bir araya getirmesini içeriyor. Parmağın çomaklaşması, parmak uçlarının kademeli olarak şişmesiyle alana gelir. İlk meydana çıkan şey, tırnağın tabanının yumuşaması ve tırnak yatağının yanısıraki cildin parlamasıdır. Ardındantırnaklar normalden daha sık kıvrılmaya başlar, bu da yandan bakıldığında görülür. En sonparmakların uçları büyür ve şişmeye başlar. Son adımnın parmakların yumUşak dokularında sıvı toplanması sebebiyle oluştuğu düşünülmektedir.

Roy Castle Akciğer Kanseri Vakfı, “Bu elmas biçimindeki pencereye sahip olmamak akciğer kanserini kendiliğinden göstermese de bir semptom olabilir” diyor.

Nasıl yapılır?
İşaret parmaklarınızın tırnaklarını birleştirin.

Sonrasında, ışığın geldiği kütikülleriniz arasında elmas biçiminde ufak bir boşluk arayın.

Parmakların uçları normalden daha büyük olabilir ve tırnaklar kavisli olabilir.

Boşluk yoksa ve tırnak yatakları birbirine değiyorsa, bu parmak çomaklanmasının işaretidir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
mujeres que se vienen cuando hacen el amorfucked in front of everyonecelebrity wardrobe malfunction uncensored