SON DAKİKA

ANLIK GUNDEM

Türkiye ön alan ülke haline geldi

Türkiye ön alan ülke haline geldi
Bu haber 30 Ağustos 2022 - 19:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kara Harp Okulu Diploma Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ‘Türkiye tehditleri kaynağında engelleme stratejisiyle artık geriden gelen değil, ön alan bir ülke haline gelmiştir’ dedi.

Cumhurdiğernı Recep Tayyip Ertabiatn, Ankara’da Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sfakat Devir Teslim Töreni’ne katıldı.

Cumhurdiğernı Ertabiatn, “Türkiye bundan sonra vuruşci anlayışın 70 sene süresince örselediği askeri eğitim ve öğretim düzenini tamamıyla terk etmiştir” dedi.

Ertabiatn’ın açıklamalarından en ehemmiyetlilar şu şekilde:

Her katagoriden ve rütvücut askeri personelin ordumuz amacıyla kritik dikkate mevcut kesinlikletır. DEAŞ’a ilk büyük vuruşyi biz vurduk. Düzenlediğimiz operasyonlarla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölgesini koruma hususu ile ilgiliki kuvvetinü bütün dünyaya gözler önüne serdik. Türkiye bundan sonra vuruşci anlayışın 70 sene süresince örselediği askeri eğitim ve öğretim düzenini terk etmiştir. Soğuk harpın sonrasında ülkemiz devamlılık sağlayıcı rolünü Kuzey Afrika’dan Orta Asya’ya kadar geniş bir alana teşmil etmiştir.

Sosyal medyadan dijital mecralara kadar kendini gösteren tehditlerle emniyet kavramının kapsamı genişledi. Krizleri fırsata dönüştürme yetenekimiz en ciddi ölçüde. Ülkemizin Akdeniz’den Karadeniz’e çoğalan kuvveti yeni devresinin neticelerinden bir tanesidir.

HAYAT PAHALILIĞI MESAJI
Türkiye, dayatılan bekle-gör yaklaşımını terk etmiştir. Türkiye tehditleri kaynağında önleme stratejisiyle bundan sonra geriden gelen değil, ön alan bir ülke durumuna gelmiştir. Önümüzdeki en büyük sorun ekonomide yaşam sürdüğümüz yaşam pahalılığı sorunudur. İnşallah sene başından itibaren amaçlarımızin somut neticelerinı almaya başlayacağız.

Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Afrika’dan Güney Amerika’ya kadar canları ve malları yağmalanmış kim varsa yol arkadaşu Türkiye’dir. Türkiye ayak bastığı her yere kardeşlik, barış, arkadaşlık ve refah gdolayır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
mujeres que se vienen cuando hacen el amorfucked in front of everyonecelebrity wardrobe malfunction uncensored